داربست چکشی

داربست مدولار چکشی علاوه بر دارا بودن تمامی مزیتهای داربست مثلثی می تواند جهت داربست بندی نمای ساختمان و یا سایر سازه های بتنی به علت نداشتن لوله های مایل قرار گیرد و با افزایش یا کاهش پایه عمودی و مهارهای افقی می توان آنرا در ارتفاعات مختلف وتحمل بارهای متفاوت مورد استفاده قرار داد.

در این سیستم عمل اتصال توسط ضربه چکش به قفل کن انجام و یا از هم جدا می شود و نیازی به پیچ و مهره و یا بست و سایر اتصالات وجود ندارد و به عنوان کار آمدترین و پرفروش ترین داربست مدولار در کشور های صنعتی مطرح است

داربست چکشی برای سازه های سنگین مانند پل ها بهتر از داربست مثلثی می باشد این موضوع به این خاطر است که تمامی اجزاء داربست چکشی  به هم متصل می گردند و همین یکپارچگی باعث می شود تا در برابر فشار وارده که هنگام بتن ریزی به وجود می آید مقاومت زیادی را داشته باشد.

 به دلیل یکپارچگی ،داربست چکشی در هنگام بتن ریزی نسبت به داربست مثلثی لرزش کم تری دارد.

مهاری های داربست مدولار چکشی در اندازه های مختلفی می باشند که نسبت به بار مرده سازه مهاری مناسب انتخاب می گردد.

ولی در داربست مثلثی ابعاد کلیه فریم ها به طول ۱۲۰ سانتی متر هست که در سازه هایی با میزان باربری بالا قابل استفاده نمی باشد.

اجزاء و وزن داربست چکشی

 1. پایه   ۳ متری                      ۱۳٫۶kg
 2. پایه   ۲٫۵متری                    ۱۱kg
 3. پایه   ۲متری                       ۸٫۷kg
 4. پایه   ۱٫۵متری                    ۶٫۸kg
 5. پایه   ۱ متری                      ۴٫۵kg
 6. پایه   ۵٫ متری                     ۲٫۱kg
 7. مهار  ۳متری                       ۹٫۵kg
 8. مهار  ۲٫۵متری                    ۸kg
 9. مهار  ۲ متری                      ۷kg
 10. مهار  ۱٫۵ متری                   ۵٫۵kg
 11. مهار  ۱ متری                      ۴٫۵kg
 12. مهار  ۷۵سانتی متری           ۳kg
 13. مهار  ۵۰سانتی متری           ۲٫۷kg

داربست مدولار چکشی

جهت اطلاع از محصولات دیگر به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید. قالب بتن

شرکت های کم و بخصوصی در ایران داربست چکشی تولید می کنند.

از عمده فعالیت های شرکت قموش قرن تولید داربست مدولار چکشی می باشد.

کلیه تجهیزات تولید شده در این شرکت از کیفیت بسیار بالا برخوردار می باشد. و تماما از مواد اولیه درجه یک استفاده می گردد.

برای اطلاع از نحوه خرید و فروش بدون واسطه تجهیزات قالب بندی بتن  دست دوم وارد شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله داربست مثلثی موجود در این سایت را مطالعه فرمایید تا از مزایا و معایب داربست مدولار مثلثی آگاه گردید.


 داربست چکشی چگونه به کار گرفته می شود؟

داربست های چکشی از بسیاری از جهات به داربست های مثلثی شباهت دارند و تنها برخی جزئیات است که هم طراحی و هم کاربرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. نحوه بکارگیری این داربست ها بر مبنای چفت و بست آنها در یک سیستم فشاری است که با استفاده از ضربه چکش و به کمک قفل کن انجام میشود. بنابراین عملاً پیمانکاران و مجریان پروژه نیازی به استفاده از پیچ و مهره یا سایر شیوه‌های اتصالی ندارند و این می‌تواند به کار آنها سرعت بیشتری ببخشد.

اما ویژگی جالب دیگری در مورد داربست چکشی وجود دارد این است که اندازه های آنها متفاوت است و هیچ الگویی مشخصی برای بستن آن ها بر مبنای استاندارد وجود ندارد. در حقیقت شما به عنوان پیمانکار یا مدیر پروژه یا مهندس سازه بر مبنای میزان بار وارده به داربست می توانید اندازه آنها را تغییر دهید. این به پیمانکاران اجازه می‌دهد که برای پروژه های بزرگ و کوچک خود گزینه های انتخابی متنوعی داشته باشند و از داربست های چکشی به عنوان یک گزینه سریع و دم دستی استفاده کنند.

فاکتورهای مهم در اجرای داربست چکشی

در بند قبلی اشاره کردیم که میزان بار وارده تعیین‌کننده اندازه داربست های چکشی بوده و طبیعتاً سایر فاکتورهای جانبی آن را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما در این داربست اجزا و متعلقات دیگری هم به کار گرفته می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها پایه‌ها و سیستم مهار هستند. با توجه به اینکه الگوی استانداردی برای اندازه این قالب ها وجود ندارد امکان تغییر اندازه پایه‌ها و مهار وجود دارند و به همین دلیل هم از لحاظ طول و هم از لحاظ وزن با یکدیگر متفاوت هستند.

به عنوان مثال، مهندس سازه می تواند برای اجرای داربست های چکشی از مهار ۵۰ سانتی متری تا مهار ۳ متری استفاده کند که طبیعتاً وزن آنها هم با توجه به نوع لوله استفاده شده تغییر میکند. از طرف دیگر اندازه پایه در این داربست ها از یک متر تا ۳ متر متغیر است که متعاقب آن وزن کلی سازه داربست هم تغییر می کند. در نظر گرفتن همه این موارد در کنار میزان بار وارده به داربست تشخیص دهنده و مشخص کننده سازه نهایی هستند و یک معیار در اجرای آن محسوب می‌شود.

خرید داربست مدولار چکشی و متعلقات آن

با وجود اینکه پیاده‌سازی داربست‌های چکشی نسبت به سایر داربست ها آسانتر است و یک کارگر ساده می تواند مقدار و حجم وسیعی از آن را در یک محدوده زمانی کوتاه اجرا کند، اما شرکت تولید کننده داربست چکشی زیادی در ایران نداریم و گروه قموش یکی از معدود شرکت های تخصصی در این زمینه است. با توجه به تجربه ای که در زمینه تولید قالب های فلزی و داربست ها داریم، به شما این اطمینان را می دهیم که با کیفیت ترین قالب ها و داربست ها را در اختیار شما قرار می دهیم و در کنار شما هستیم تا گام به گام همه مراحل آن را اجرا کنید.