دستگاه خم و برش میلگرد

لیست دستگاه خم و برش میلگرد و خم کن های موجود رو در بالا مشاهده می کنید برای اطلاع از قیمت هر کدام با شماره های شرکت تماس بگیرید.

برای اطلاع از مشخصات و توضیحات هر کدام از دستگاه های بالا روی دکمه اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا مشخصات و توضیحات دستگاه رو بتونید مشاهده فرمایید.

قیمت دستگاه خم و برش میلگرد بستگی به کیفیت و قطعات استفاده شده در دستگاه را دارد به همین دلیل است که در بازار شاهده دو دستگاه با کارایی یکسان ولی با قیمت متفاوت هستیم دستگاه هایی که در بالا مشاهده می کنید همه آنها از بهترین قطعات تولید شده اند و با یک سال گارانتی به فروش می رسند.

دستگاه های خم و برش میلگرد تک فاز معمولا قدرت خم و برش تا سایز میلگرد ۲۸ را دارند ولی دستگاه های خم و برش میلگرد سه فاز تا سایز ۳۲ را خم و برش میزنند.

قیمت قیچی خم و برش میلگرد ۳۲ یا ۲۸ یا تا سایز های بزرگ تر بستگی به کیفیت دستگاه و قطعات آن دارد برای اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

دستگاه خم و برش میلگرد هیدرولیک

زمانی که دستگاه خم و برش میلگرد هیدرولیک تولید نشده بود تمامی میلگرد ها به صورت دستی با قیچی های برش دستی برش داده می شد و با لوله و آچار F خم می شد که کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است.

الان دیگه با وجود دستگاه های خم و برش میلگرد هیدرولیکی برقی کار برای پیمانکاران ساختمانی راحت و سرعت اجرا افزایش پیدا کرده است.

قیچی خم و برش آرماتور

تجهیزات برش میلگرد:

میلگرد هایی که طبق جدول آرماتوربندی در اعضای بتن آرمه به کار می روند دارای طول های مشخصی ستند که باید از یک شاخه معمولا ۱۲ متری بریده شوند. با توجه به این موضوع بهتر است طول ها به صورتی طراحی شده باشند که افت و دور ریز میلگرد به حداقل برسد.برای برش میلگرد در کارگاه های ساختمانی روش معمول به این صورت است که ابتدا بر روی میز آرماتور که طولی حدودا ۹ متر و عرض ۱ متر دارد طول های مورد نظر با گچ مشخص و سپس میلگرد ها برش داده می شوند.

به این دستگاه ها گیوتین برش یا دستگاه خم و برش میلگرد گفته می شود.

برای بریدن میلگرد های تا قطر ۱۲ میلیمتر می توان از قیچی های دستی استفاده کرد.

امروزه برای برش میلگرد ها تجهیزات جدیدتر و قوی تری با امکانات بیشتر در دسترس است.

از جمله اینکه برای برش میلگرد هایی با قطر ۲۴ و کمتر می توان از دستگاه های برش کم وزن و قابل حمل که همانند سیستم برش پنوماتیک توسط کاربر حمل می شود استفاده کرد.

این سیستم ها به صورت الکترومکانبکال و هیدرولیکی کار می کنند و

در حال حاضر بیشتر این تجهیزات قابلیت خم و برش به صورت همزمان را دارا می باشند.

دستگاه خم و برش میلگرد

برای برش میلگرد هایی با قطر بالاتر از ۲۴ میلیمتر باید از ماشین آلات خاص این کار استفاده کرد چرا که امکان برش آنها به وسیله نیروی انسانی میسر نیست . این نوع تجهیزات امروزه انواع مختلفی دارند و استفاده از آنها در پروژه های بزرگ که دارای کارگاه هایی هستند و یا کارخانجات تولید محصولات بتنی نه فقط برای قطرهای بالاتر بلکه برای متمرکز برش و خم میلگرد قطرهای پایین نیز توجیه اقتصادی دارد، چرا که این ماشین ها امکان برش چندین میلگرد در کنار هم را دارند و سرعت و دقت بالاتری در مقایسه با نیروی انسانی داشته و هزینه کمتر و ایمنی بیشتری را تامین می کنند.

توان مصرفی این ماشین ها عمدتا انرژی الکتریکی می باشد.

برخی از این دستگاه ها امکان کارکردن با سوخت ها فسیلی را نیز دارند.

توان مصرفی این دستگاه ها بسته به قدرات برش آنها می تواند تا ۶ کیلووات باشد.

این نکته قابل ذکر است که این سیستم ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند و سقف توان برش آنها عمدتا از میلگرد با قطر ۲۵ تا ۵۲ میلیمتر متغیر است . اخیرا با مطرح شدن مفاهیم جدید ایمنی در کار این ماشین ها به گونه ای طراحی می شوند که محل تیغه برش در هنگام برش در یک حفاظ قرار می گیرد و تا این محفظه بسته نشود عمل برش انجام نخواهد شد .

قیچی خم و برش میلگرد

این دستگاه ها را می توان به صورت ثابت و یا متحرک و یا نیمه اتوماتیک و کاملا اتوماتیک تهیه کرد.

برای سهولت کار همانطور که قبلا ذکر شد ممکن است قسمت برش در کنار دستگاه خم میلگرد تعبیه شود.

نحوه کنترل می تواند به صورت شاسی دستی یا پدالی انجام شود.

بعضی از این دستگاه ها به صورت هیدرولیکی کار می کنند.

به این ترتیب که تیغه متحرک با فشار جک هیدرولیکی نصب شده در دستگاه میلگرد هارا در تماس با تیغه ثابت پایین برش می دهد.

سیستم هایی که تا این قسمت معرفی شدند همه به صورت نیمه خودکار هستند با این مفهوم که اپراتور باید آرماتور را در محل تیغه تنظیم کند و شپس دستگاه آرن را برش دهد. واضح است که علامت زدن طول های مورد نظر روی میلگرد توسط اپراتور انجام می شود و امکان خطا به این ترتیب افزوده شده و در عین حال سرعت کار نیز پایین خواهد آمد.دستگاه خم و برش میلگرد

خم کردن میلگرد ها :

تمامی میلگرد ها باید به صورت سرد خم شوند مگر آنکه دستگاه نظارت روش دیگری را مجاز بداند.

خم کردن میلگرد ها تا حد امکان باید به صورت مکانیکی به وسیله ماشین مجهز به فلکه خم کن و با یک عبور در سرعت ثابت انجام پذیرد طوری که قسمت خم شده دارای شعاع انحنای ثابتی باشد.

برای خم کردن میلگرد ها باید از فلکه هایی استفاده شود که قطر آنها برای نوع فولاد مورد نظر ثابت باشد.

سرعت خم میلگرد ها باید متناسب با نوع فولاد و دمای محیط اختیار شود.

سرعت خم کردن میلگرد های سرد اصلاح شده به طور تجربی تعیین می شود.

در شرایطی که دمای میلگرد ها از منفی ۵ درجه سلسیوس کمتر باشد باید از خم کردن آنها خودداری شود.

به طور کلی باز و بسته کردن خم ها به منظور شکل دادن مجدد به میلگرد ها مجاز نیست.

مگر در موارد استثنایی که دستگاه نظارت اجازه دهد.

در این صورت باید تمامی میلگرد ها باید از نظر ترک خوردگی بازرسی ئ کنترل شوند.

خم کردن میلگرد هایی که یک سر آنها در بتن قرار دارد مجاز نیست.

در خم کردن میلگرد با قطر ۳۶ میلیمتر و بیشتر با زاویه بیش از ۹۰ درجه باید از روش خاص استفاده نمود.

دستگاه خم و برش میلگرد

دستگاه خم و برش میلگرد