میان بلت آب بند پلاستیکی

میان بلت پلاستیکی

میان بلت آب بند پلاستیکی

میان بلت های آب بند پلاستیکی قطعاتی مقرون به صرفه و کاملاً اقتصادی برای آب بندی محل عبور بلت از داخل بتن می باشند که هزینه این نوع آب بندی را حداقل تا ۵ بار کاهش می دهند. میان بلت های آب بند پلاستیکی متشکل از قطعات زیر می باشند:

مخروطی: ۲ عدد در هر میان بولت آب بند

رابط: ۲ عدد در هر میان بلت

لوله آجدار pvc: 1 عدد با توجه به طول

آب بند کننده لاستیکی ساده: ۱ عدد در هر میان بلت

آب بند کننده لاستیکی لبه دار: ۲ عدد در هر میان بلت

میان بلت آب بند پلاستیکی با توجه به داشتن قطعات مونتاژی ساده، به راحتی می تواند در طول های مختلف تولید شود. در طراحی قطعات آن در بخش رابط میان بلت (به صورت دندانه دار) و لوله pvc (به صورت مضرس) شده در نظر گرفته شده است که درگیری خوبی با بتن داشته باشد. نکته قابل توجه در مورد این محصول این است که به لحاظ ساخته شدن قطعات اصلی از مواد اولیه پلی ونییل کلراید (p.v.c) هیچ گونه واکنشی با بتن انجام نمی دهد.میان بلت آب بند میان بلت آب بند

سایز این محصول با توجه به ضخامت دیواره بتنی انتخاب و فیکس می شود. میان بلت آب بند
پیشنهاد می گردد در هر متر مربع ۴ عدد قرار گیرد.
مزیت عمده این محصول علاوه بر آب بندی، جلوگیری از خروج شیره بتن از سوراخ های قالب های بتنی می باشد. در ضمن این محصول مخصوص عبور بلت های با قطر ۱۶ تا ۱۸ میلیمتر می باشد.

میان بولت پلاستیکی بتن


مبان بولت آب بند

جهت اطلاع از محصولات دیگر به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.قالب بتن

شرکت قموش قرن تولید کننده کلیه تجهیزات قالب بندی بتن  نو و همچنین در زمینه خرید و فروش کلیه تجهیزات قالب بندی دست دوم فعالیت می کندو آماده خدمات رسانی به شرکت ها ، پیمانکاران و مجریان ساختمانی می باشد.کلیه اجناس تولید شده این شرکت طبق استاندارد و با کیفیت بسیار بالا می باشد.می توانید قبل از خرید و عقد قرار داد ازکلیه محصولات ما بازدید و کیفیت محصولات ما را با دیگر شرکت ها و همچنین قیمت محصولات مارو با دیگر شرکت ها بررسی و مقایسه  کنید.

میان بلت آب بند پلاستیکی


میان بلت آب بند پلاستیکی چیست؟

میان بلت آب بند پلاستیکی ابزاری خاص و منحصر به فرد است که برای حفظ قالبهای فلزی در یک اندازه مشخص نسبت به یکدیگر و همچنین آب بندی سازه های بتنی به کار گرفته می شود. در حقیقت این ابزار قبل از بتن ریزی در بدنه سازه بتنی قرار می‌گیرد و حد فاصل استاندارد و ثابت بین قالب ها در دو طرف بتن را مشخص میکند. بنابراین عملاً استفاده از این ابزار مانع از جابجایی قالب ها در جریان فرایند بتن ریزی می شود و این باعث می شود که اجرای سازه های بتنی به شکل استاندارد و مناسب صورت گیرد.

نکته مهم دیگری که در مورد میان بلت آب بند وجود دارد این است که از مواد اولیه مختلفی ساخته میشود. ساده ترین و در عین حال ارزان ترین میان بلت آب بند از جنس پلاستیک یا پی وی سی است. اما در بازار نمونه های چدنی و فنری و آنها را هم داریم که هم استحکام بالاتری دارند و هم به عنوان گزینه گرانتر در بازار فروخته می‌شوند. این یعنی شما به هنگام خرید میان بلت آب بند باید خود را برای هزینه های متفاوتی آماده کنید.

اهمیت استفاده از میان بلت

استفاده از میان بلت در جریان بتن ریزی اهمیت ویژه‌ای دارد. در وهله اول این ابزار به مانند یک ساختار فیزیکی قابل انعطاف بین دو قالب در دو طرف آرماتور قرار می گیرد تا از دور شدن یا نزدیک شدن آنها به یکدیگر جلوگیری کند. بنابراین عملاً در سازه های بتنی امکان هیچگونه جابه‌جایی و تغییر در وضعیت قالب ها وجود ندارد. اما در طرف مقابل از محل قرار گیری این ابزار ها می توان برای آب بندی سازه های بتنی استفاده کرده که طبیعتاً به حفظ استحکام آنها کمک می‌کند. ضمن اینکه استفاده از این ابزار هزینه چندانی برای صاحب پروژه به وجود نمی آورد و به حفظ کیفیت سازه کمک می‌کند.

طراحی و ساخت میان بلت آب بند

طراحی و اندازه میان بولت آب بند پلاستیکی به محل استفاده آنها بستگی دارد. اندازه این ابزار باید با توجه به کاربرد آنها در سازه های مختلف تغییر کند و به همین دلیل در قسمت میانی آن یک قسمت متحرک و انعطاف پذیر در نظر گرفته شده است. حتی در مواردی که جنس بدنه در نظر گرفته شده برای این ابزارها چدن باشد، باز هم سیستم‌های انعطافی مانند پیچ و رزوه قرار گرفته تا فرد بتواند به شکل دلخواه و با توجه به شرایط پروژه خود تغییراتی در آنها به وجود بیاورد.

قیمت میان بلت آب بند پلاستیکی

مهمترین فاکتوری که قیمت میان بلت را تحت تاثیر قرار می دهد، نوع ماده اولیه به کار گرفته شده در ساخت آن هاست. در حال حاضر میان بلت های پلاستیکی به عنوان ارزان ترین و پرکاربردترین گزینه بازار شناخته می شوند که در اغلب پروژه ها امکان استفاده از آنها وجود دارد. اما در پروژه های بزرگتر و در حالتی که اندازه و حجم بتن ریزی بیشتر باشند می توان از محصولات چدنی یا فنری هم استفاده کرد.

با توجه به اینکه در اینجا نمی توانیم به شکل دقیق به قیمت این محصولات اشاره کنیم از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید تا کارشناسان و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.