قالب بتن پلاستیکی

برای اطلاع از قیمت و مشخصات قالب بتن پلاستیکی تماس بگیرید

قالب بتن پلاستیکی چیست؟

امروزه قالب بتن پلاستیکی، یکی از پر مصرف ترین و رایج ترین قالب های بتن ریزی موجود در بازار می باشد. قالب پلاستیکی بتن ریزی که در بتن ریزی، قالب بندی های بتنی و به طور کلی ساخت انواع سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.
قالب بتن پلاستیکی که بدنه اصلی آن مانند سایر قالب های بتنی از جنس فلز می باشد. اگر چه بدنه و متریال به کار رفته در ساخت قالب پلاستیکی بتن ریزی فلزی می باشد، اما علت نام گذاری این قالب، استفاده از روکش های پلاستیکی در تولید قالب بتن پلاستیکی می باشد.

قالب های بتن ریزی پلاستیکی که دارای انواع گوناگونی می باشند که از محبوب ترین و پر کاربرد ترین آن ها در عرصه ساخت و ساز می توان به قالب پلاستیکی دیوار، قالب پلاستیکی ستون بتنی و قالب پلاستیکی سقف اشاره کرد. قالب های بتنی پلاستیکی که در ادامه به شرح و توصیف آن ها خواهیم پرداخت. اما قبل از اشاره به انواع قالب بتن پلاستیکی، لازم است شما را با مزایای استفاده از قالب های بتنی پلاستیکی بیشتر آشنا کنیم.

مزایای قالب بتن پلاستیکی

از جمله مهم ترین مزایای قالب بتن پلاستیکی می توان به وزن سبک این قالب ها اشاره کرد. همان طوری که می دانید بدون شک یکی از مهم ترین المان ها و فاکتور ها در پروژه های ساختمانی و به طور کلی صنعت ساخت و ساز استفاده از تجهیزات سبک با وزنی کم می باشد. همین مسئله باعث محبوبیت بیش از پیش قالب های بتن پلاستیکی می شود.
از دیگر مزایای استفاده از قالب پلاستیکی می توان به قابلیت استفاده از آن در مناطق سردسیر و با شرایط جوی و آب و هوایی سرد و خشک اشاره کرد. زیرا قالب های پلاستیکی از نفوذ و انتقال سرما به سازه های بتنی جلوگیری می کنند و مانع از سردی و یخ زدگی بتن ها می شوند.

اگر چه قالب پلاستیکی، قالبی بسیار مناسب برای ساخت سازه های بتنی در مناطق سردسیر می باشد، اما جالب است بدانید این قالب ها، قالب های رایج و قابل استفاده در مناطق گرمسیری نیز می باشند. زیرا سطح و رویه این قالب ها، مانند سایر قالب های بتن ریزی فلزی، از جنس فلز نبوده و از این رو از انتقال گرمای شدید و زیاد به سطوح قالب بندی جلوگیری کرده و مانع از خشک شدن و تبخیر رطوبت و آب لایه های سطحی بتن می گردد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه قالب بتن یا قالب فلزی بتن و یا قالب بتن دست دوم کلیک کنید.

قالب بتن پلاستیکی

همچنین جالب است بدانید ساختار و مشخصه قالب های پلاستیکی به گونه ای می باشند که پس از باز کردن قالب ها فاقد نیاز به تمیز کردن می باشند. زیرا در صورت استفاده از قالب های بتنی پلاستیکی برای ساخت سازه های بتنی، دیگر بتن به صفحات قالب پلاستیکی نمی چسبد. همین مسئله سبب می گردد تا قالب های بتنی پلاستیکی بدون نیاز به نظافت، سریعا مورد استفاده قرار گیرند.
از دیگر مزایای استفاده از قالب پلاستیکی، عدم نیاز به روغن کاری و استفاده از روغن می باشد.

اما از مهم ترین مزایای استفاده از قالب  پلاستیکی در عرصه ساخت و ساز می توان به افزایش سرعت اجرا و قالب بندی های بتنی اشاره کرد. اگر چه قالب های بتنی پلاستیکی دارای وزنی کم و سبک می باشند، اما از ابعادی بسیار بزرگ تر و عظیم تر از دیگر قالب های بتن ریزی، خصوصا قالب های فلزی بتن ریزی برخوردار می باشند. پانل های بزرگ قالب های پلاستیکی باعث می شوند تا سرعت عملیات قالب بندی و بتن ریزی افزایش یابد و در نتیجه پروسه ساخت و ساز با سرعتی بیشتر انجام پذیرد.

انواع قالب بتن پلاستیکی

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم قالب بتن پلاستیکی دارای انواع متفاوتی می باشد.
قالب پلاستیکی بتن دیوار
از جمله قالب های رایج موجود در بازار امروزی می باشد که جایگزین بسیار مناسبی برای قالب های فلزی در بتن ریزی ها، به خصوص بتن دیوار می باشد.
قالب پلاستیکی ستون بتنی
قالب هایی پلاستیکی برای ساخت ستون ها می باشند. قالب هایی که علاوه بر افزایش روند ساخت و ساز از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند.

قالب پلاستیکی سقف
قالب هایی مناسب و کاربردی در ساخت سقف ها می باشند که از لحاظ ایمنی و اقتصادی بسیار مناسب می باشند.
قیمت قالب پلاستیکی ستون
یکی دیگر از مهم ترین دلایل محبوبیت قالب های پلاستیکی قیمت مناسب و معقول آن ها می باشد. امروزه بسیاری از سایت های فروش تجهیزات قالب بندی بتن با ارائه لیست قیمت قالب پلاستیکی ستون، شما را در انتخاب و خرید قالب پلاستیکی مورد نیاز همراهی می کنند.